31/01/2023
Nasilje u mladenačkim vezama – korisni savjeti za učenike
Za učenike srednjih škola koji sudjeluju u provedbi programa Nasilje u mladenačkim vezama, pripremili smo korisne edukativne materijale.
01/04/2022
Komunikacijska ploča sa sržnim rječnikom
Sržni rječnik čini otprilike 80% najčešćih riječi koje se koriste u većini svakodnevnih situacija te predstavljaju temelj za funkcionalnu upotrebu jezika.
17/03/2022
Oštećenje sluha u dječjoj dobi
Savjeti o tome kako prepoznati oštećenje sluha u dječjoj dobi, te kako 'preživjeti' dijagnozu gluhoće ili nagluhosti djeteta i navigirati kroz novi 'svijet' slušnih pomagala i habilitacije jezika,…
18/10/2021
Partnerski odnosi roditelja djece s teškoćama u razvoju
Brošura Partnerski odnosi roditelja djece s teškoćama u razvoju sadrži rezultate istraživanja koji mogu biti vrijedne smjernice u radu i savjetovanju obitelji djece s teškoćama
31/05/2021
Ne daj se upecati – Program prevencije ovisnosti djece i mladih
Publikacija „Ne daj se upecati“ dio je programa prevencije ovisnosti djece i mladih čiji je nositelj Savez društava „Naša djeca“ Hrvatske.
01/05/2021
Briga za mentalno zdravlje – edukativni materijal
Članice Stručnog tima Odgojnog savjetovališta Nastavno-kliničkog centra ERF-a izradile su novi edukativni materijal „Briga za Mentalno zdravlje“, namijenjen učiteljima/nastavnicima i……
24/02/2021
Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja
Povodom obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja (Dana ružičastih majica) donosimo vam novi edukativni materijal: Putokaz za uspješno savladavanje izazova odrastanja
26/12/2020
Putokaz za uspješno savladavanje izazova odrastanja – Mjesec borbe protiv ovisnosti
U okviru obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti složili smo edukativni paket "Putokaz za uspješno savladavanje izazova odrastanja". Sastoji od Radnog materijala za učitelje/nastavnike i…
03/12/2020
Slika o sebi – Okvir za osnaživanje učenika
Edukativni paket Odgojnog savjetovališta "Slika o sebi - Okvir za osnaživanje učenika". Sadrži Radni materijal za učitelje/nastavnike te tematske infografike za roditelje i učenike.
20/10/2020
Student s Aspergerovim sindromom
U Kabinet za poremećaj iz spektra autizma se sve češće javljaju mlade i odrasle osobe sa sumnjom na Aspergerov sindrom. U Hrvatskoj informacije o pravima mladih i odraslih osoba s Aspergerovim…
20/10/2020
Učenik s Aspergerovim sindromom
Dijagnoza za Aspergerov sindrom se najčešće postavlja u dobi između 8. i 9. god. kada dijete krene u školu te su određene teškoće još više izražene.
06/07/2020
Podrška za roditelje djece s teškoćama
Brošura - kako se nositi s emocijama, ublažiti stres, objasniti drugima teškoću svog djeteta, balansirati između djeteta s teškoćama i djece bez teškoća u obitelji, komunicirati unutar obitelji i sa…
09/06/2020
Kako podržati oporavak nakon stresnih događaja?
Kako podržati oporavak nakon stresnih događaja? - Smjernice iz područja otpornosti i razvoja socijalno-emocionalnih kompetencija
18/05/2020
Vještine upravljanja karijerom
Materijali namijenjeni maturantima, a sadrže smjernice za samoprocjenu, oblikovanje životopisa i motivacijskog pisma te pripreme za razgovor za posao.
11/05/2020
Biti u virtualnom okruženju – Kako naći balans?
U okviru rada Odgojnog savjetovališta, pripremili smo novi paket materijala za naše učenike „Biti u virtualnom okruženju – Kako naći balans?“
30/04/2020
Podrška nastavnicima u vrijeme pandemije – radna bilježnica za nastavnike
Preuzmite materijal koji je Odgojno savjetovalište pripremilo u obliku smjernica i preporuka, alata za koje se nadamo da mogu pomoći nastavnicima u ovom izazovnom razdoblju.
28/04/2020
Moja knjiga karantene
Moja knjiga karantene je zabavna aktivnost namijenjena djeci do 14 godina. Namjera joj održati pozitivnu perspektivu na trenutne događaje i osobe u njihovom životu s ciljem osvještavanja i izgradnje…
22/04/2020
ŠALABAHTERI ZA NASTAVU NA DALJINU
"Šalabahteri" obuhvaćaju sadržaj vezano uz pravila komunikacije putem e-maila, preferirane stilove učenja, metodu učinkovitog učenja, aktivno čitanje i načine vođenja bilješki, pamćenje i tehnike…
09/04/2020
Vizualna podrška za djecu s poremećajem iz spektra autizma
Vizualna podrška može pomoći djeci s poremećajem iz spektra autizma u svakodnevnim izazovima. Preuzmite materijale za vizualnu podršku u svakodnevnim aktivnostima te smjernice za njihovu……
09/04/2020
Pozitivni pristupi autizmu
U okviru međunarodnog projekta ESIPP - prezentacije s radionica za roditelje djece s poremećajem iz spektra autizma - Pozitivni pristupi autizmu.
08/04/2020
KUTIJA ŠKOLSKIH ALATA
"KUTIJA ŠKOLSKIH ALATA": kako mudro postaviti ciljeve, kako se motivirati za učenje, o koncentraciji - kako ju izvježbati i povećati, kako napraviti dobar plan učenja, kako unaprijediti vještinu…
31/03/2020
Kako organizirati nastavu u kući?
Stručni tim Odgojnog savjetovališta pripremio je nekoliko savjeta za lakšu organizaciju nastave u kući.
27/03/2020
Kako biti podrška djetetu u nošenju sa strahom od potresa?
Smjernice našeg Odgojnog savjetovališta.
24/02/2020
Kad komunikacija zapinje – odstupanja u komunikaciji vezana uz poremećaj iz spektra autizma i socijalni (pragmatični) komunikacijski poremećaj
Kada se razvoj odvija urednom putanjom, i komunikacija se razvija glatko te predstavlja zdrave temelje za jezični i govorni razvoj. No, kada komunikacija počne „zapinjati“, važno je to rano…
24/02/2020
Vodič za osobe s traumatskim oštećenjem mozga
Što je traumatsko oštećenje mozga, koje su posljedice? Što je važno u procesu oporavka nakon potresa mozga? Odgovore pronađite u našem vodiču.