Nastavno-klinički centar & Unicef

Aktivnosti za potresom pogođena područja

Sisačko – moslavačka županija

Završen ciklus virtualnih predavanja

Od ožujka do lipnja 2021.g. kabinet Odgojnog savjetovališta u suradnji s Unicefom volonterski je proveo ciklus virtualnih interaktivnih predavanja kako bi učiteljima i nastavnicima, stručnim suradnicima te ostalim zainteresiranim kolegama olakšali nošenje s posljedicama potresa, kao i okolnostima uslijed pandemije.  Generalni cilj svih predavanja bio je osnažiti stručnjake, sudionike odgojno-obrazovnog procesa te, posredno, djecu i mlade u zajednici.

Interaktivnim izlaganjima su obuhvaćene sljedeće teme:

• „Kako kada nije lako? - Tehnike nošenja sa stresom“, izv. prof. dr. sc. Josipa Mihić
  • „Kako stvarati sigurno okruženje za djecu - Utemeljeno na znanjima o traumi“, doc. dr. sc. Ivana Maurović
  • „Kako podržavati učenike s problemima u ponašanju u školskom okruženju?“, Sanja Radić Bursać, prof. soc. ped i Andrea Ćosić, mag. paed. soc.
  • „Kako brinuti o učenicima i sebi kao stručnjacima u školskom okruženju“, Sanja Radić Bursać, prof. soc. ped. i Andrea Ćosić, mag. paed. soc.

Predavanja su bila posjećena, obogaćena iskustvima sudionika i kvalitetnim raspravama te novim idejama…

I, na samome kraju, želimo prenijeti i reći veliko HVALA svim dionicima odgojno-obrazovnih sustava na svemu što su činili u prethodnom razdoblju:

Veselimo se sljedećim virtualnim susretima! 🙂

Stručnim tim Odgojnog savjetovališta

Završen ciklus virtualnih predavanja