Obavijest o izmjenama u provođenju sveučilišnog izbornog predmeta „Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom“

Drage studentice i studenti,

od sljedeće akademske godine 2023./2024. uvode se promjene u provođenju predmeta Vršnjačka potpora studentima s invaliditetom, predmet se može upisati kroz tri modela:

A. Pripremna radionica, pružanje vršnjačke potpore (5 ECTS bodova)

B. Pružanje vršnjačke potpore (3 ECTS boda)

C. Pripremna radionica (2 ECTS boda)

Predmet traje jedan semestar. Uvjeti za upis po modelima:

A. Uvjet za upis je poznavanje studenta s invaliditetom* kojem je potrebna vršnjačka potpora te koji pristaje da mu student koji upisuje predmet bude student asistent („par“). Isto tako, potrebno je da „par“ bude s iste sastavnice Sveučilišta.

B. Uvjet za upis je poznavanje studenta s invaliditetom* kojem je potrebna vršnjačka potpora te koji pristaje da mu student koji upisuje predmet bude student asistent („par“). Isto tako, potrebno je da „par“ bude s iste sastavnice i da je student asistent prethodno završio model A ili C.

C. Nema posebnog uvjeta za upis osim da je student Sveučilišta u Zagrebu.

Za više informacija preuzmite službeni dokument: