Studijska posjeta Stockholmu otvara nove prilike za obrazovanje i tehnologiju

Prošli tjedan su djelatnice našeg Centra i Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta zajedno s kolegama s Fakulteta elektrotehnike i računarstva imali priliku sudjelovati u studijskoj posjeti u Stockholmu.
Glavni fokus posjete bilo je upoznavanje visokotehnoloških uređaja u Tobii Dynavoxu, kao i testiranje novih tehnologija u ovom području. Upoznali smo se sa strategijama pružanja podrške odgojno-obrazovnim djelatnicima za rad s učenicima s teškoćama u razvoju koje pruža Specialpedagogiska skolmyndigheten (agencija za odgoj i obrazovanje), dok smo u Hällsboskolan Mälarhöjdenu (specijalna škola) prisustvovali primjeni multimodalne komunikacije u obrazovanju.

Ova posjeta je realizirana u okviru projekta ATTEND čiji je nositelj CARNET. Više informacija o projektu možete pronaći na poveznici: https://www.carnet.hr/projekt/attend/

A sada, puni novih znanja i inspiracije, krećemo u primjenu ovog iskustva u našim laboratorijima na ERF-u i FER-u te u edukaciji naših stručnjaka i studenata!

Privacy Preference Center